Serce dębu - plakat (źródło: materiał prasowy dystrybutora Best Film)
Ciekawostki

Film: Serce dębu

Za niedługo w polskich kinach będzie wyświetlany film Serce dębu. Główne role grają w nim zwierzęta: myszki, wiewiórki, sójki, chrząszcze…Wprowadzenie

Serce dębu to filmowa opowieść o dwustuletnim dębie i jego mieszkańcach – zwierzętach i innych organizmach zamieszkujących jego koronę, korzenie lub bytujących w jego pobliżu.

Z niecierpliwością czekam na premierę tego filmu, która odbędzie się dopiero w październiku 2022 r. (premiera na świecie odbyła się w lutym 2022 r.). Mam nadzieję, że tak długie oczekiwanie będzie tego warte.

Zwiastun filmu jest świetny. Przepiękne zdjęcia, niesamowita muzyka i ujęte zabawne zachowania zwierząt. Wideoklip jest urzekający (mimo, że nie rozumiem języka francuskiego) i bardzo harmonijny. Zapowiada się fantastyczne, audiowizualne widowisko.

Część dochodów z zakupionych biletów zostanie przeznaczona na posadzenie lasu. Każde 10 biletów to 1 m2 lasu. Tym bardziej wybiorę się na seans.

Bardzo zachęcam do obejrzenia tego filmu. Zapraszam do kin!


Zwiastun

Serce dębu – poznaj majestatyczne drzewo i jego mieszkańców

Wideoklip

Tim Dup – Et tu restes (A ty trwasz)

Inspirowany filmem Le Chêne et ses habitants (Dąb i jego mieszkańcy).


O filmie

 • gatunek: dokumentalny
 • tytuł oryginału: Le chêne (Dąb)
 • tytuł na plakacie: Le chêne et ses habitants (Dąb i jego mieszkańcy)
 • tytuł przetłumaczony: Serce dębu
 • muzyka: Cyrille Aufort
 • scenariusz: Michel Seydoux, Michel Fessler
 • reżyseria: Laurent Charbonnier, Michel Seydoux
 • obsada: wiewiórki, sójki, mrówki, myszki, chrząszcze, sarenki, dziki
 • czas trwania: 80 minut
 • produkcja: Francja
 • data premiery (Polska): 2022-10-07
 • dystrybucja w Polsce: Best Film

Opis filmu (za dystrybutorem Best Film)

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije Serce dębu. Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni, aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.

Serce dębu to spektakularny i wciągający film, który – prezentując kolejne cztery pory roku – stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.


Galeria zdjęć


Wrażenia po seansie filmu Serce dębu

Film jest uroczy. Zachwyca od początku do samego końca. Jeśli znasz takie filmy jak Mikrokosmos i Makrokosmos, to według mnie film Serce dębu znacznie przewyższa je pod względem realizacji. Zdjęcia robią niesamowite, piorunujące wrażenie. Są tak nakręcone, że kamera niemalże dotyka zwierząt. Świetna muzyka uzupełnia całość tego arcydzieła. Chwyta za serce, zwłaszcza końcówka z utworem Tima Dupa – Et tu restes (A ty trwasz). Jej tłumaczenie jest urzekające. Przyznam, że łezka zakręciła mi się w oku… :'( Warto obejrzeć, posłuchać i chłonąć naturę, która jest tuż obok nas…

Mam nadzieję, że dzięki mnie zostanie posadzone 0,5 m2 lasu. Chociaż tyle…

Po seansie można było zabrać plakat (w formacie A0) związany z filmem. Jest śliczny. W formie rysunkowej są na nim przedstawione i opisane zwierzęta, jakie można było zobaczyć w filmie.

Po zakończeniu wyświetlania w kinach udało mi się uzyskać plakat (również w formacie A0) z wiewiórką, promujący film Serce dębu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *