Kaszka Nestlé Sinlac - przód opakowania
Porady,  Karmy i przysmaki

Kaszka Nestlé Sinlac

Kaszka Nestlé Sinlac świetnie nadaje się jako karma ratunkowa dla myszek. Można nią karmić osłabione, chore czy odwodnione myszki albo przemycać w niej leki czy probiotyki.


Informacje o produkcie

Jak producent informuje na opakowaniu, Nestlé Sinlac to bezglutenowy produkt zbożowy charakteryzujący się wysoką wartością odżywczą – zawiera odpowiednią ilość białka, witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju (dzieci – przyp. <:3o~).

Nestlé Sinlac to unikalna kombinacja chleba świętojańskiego i ryżu:

  • bez dodatku cukru (zawiera naturalnie występujące cukry);
  • bez mleka krowiego i laktozy;
  • bez glutenu;
  • bez soi;
  • zawierająca immunoskładniki: cynk, żelazo, witaminy A i C.

Składniki Nestlé Sinlac:

  • mąka ryżowa: 73,9%;
  • mączka chleba świętojańskiego: 17,7%;
  • oleje roślinne: rzepakowy, słonecznikowy;
  • składniki mineralne: węglan wapnia, fumaran żelaza (II), siarczan cynku, jodek potasu;
  • regulator kwasowości: kwas cytrynowy;
  • witaminy: C, niacyna, E, B1, kwas pantotenowy, A, B6, B2, biotyna, kwas foliowy, D, B12.

Przygotowanie w proporcji: 50 g proszku na 150 ml wody.


Ratowanie myszek – podawanie leków wraz z kaszką Nestlé Sinlac

Z własnego doświadczenia wiem, że myszki nie tak łatwo dają się oszukać, gdy do kaszki wmiesza się jakiś lek. Zaraz wyczują, że inaczej ona smakuje. Lepiej albo nabrać trochę leku na kaszkę na patyczku i podać, a potem samą kaszkę, albo zaaplikować lek bezpośrednio, a kaszkę podać oddzielnie, jako dodatkową karmę/przysmak.

Przygotowanie kaszki: Nasypać niewielką ilość do niedużego naczynia, dodawać nieco ciepłej wody (najlepsza do dozowania jest strzykawka bez igły) i mieszać, aż do uzyskania dosyć gęstej konsystencji.

Kaszkę podajemy tuż po jej rozrobieniu, gdyż dosyć szybko ona tężeje. Nie rozrzedzamy wodą kaszki, która już trochę poleżała, tylko zawsze rozrabiamy świeżą porcję.

Kaszkę można wyłożyć/rozrobić w jakimś niewysokim naczyniu. Najlepiej nadają się do tego albo większe (szersze) zakrętki z tworzywa sztucznego (po sokach, mleku), albo zakrętki do słoików. Ale tylko takie, które nie są przesiąknięte zapachem tego, co było w nich przechowywane. Należy dobrze umyć, ewentualnie wyparzyć takie zakrętki.

Kaszkę można również podać za pomocą patyczka, zwłaszcza gdy myszka jest bardzo osłabiona i nie jest w stanie samodzielnie jeść. Świetnie nadaje się do tego obcięta wykałaczka. Trzeba uważać, żeby po obcięciu końcówki nie zostały żadne ostre drzazgi, które mogłyby skaleczyć pyszczek myszki. Można też kupić gotowe, fabrycznie obcięte wykałaczki i takie polecam używać.

Jan Niezbędny: Wykałaczki obcięte fabrycznie

Nigdy nie podajemy kaszki wykałaczką zakończoną ostrą częścią! Wtedy prawie na pewno zranimy/pokaleczymy myszkę, najczęściej w pyszczek, nos, a może się zdarzyć, że trafimy w oczko, jeśli zwierzątko jest niespokojne i wyrywa się.

Końcówkę obciętej wykałaczki staramy się ostrożnie podsuwać w poprzek pyszczka myszki. Mamy wtedy możliwość delikatnego kręcenia patyczkiem, aby myszka mogła zlizać całą nałożoną kaszkę.

Lek można spróbować podać razem z kaszką w ten sposób, że najpierw nakładamy trochę kaszki na patyczek, następnie dotykamy patyczkiem sproszkowanego leku lub wkrapiamy kroplę leku, po czym nakładamy na to trochę kaszki.

Niestety, istnieje ryzyko, że przy drugim nakładaniu kaszki zostawimy w niej sporo leku i nie cała jego dawka zostanie zaaplikowana myszce. W takim przypadku można powtórzyć te czynności (kaszka – lek – kaszka), aby mieć pewność, że myszka otrzymała odpowiedną dawkę leku.


Kaszka Nestlé Sinlac i karmienie myszek

Oswojone i łagodne myszki same zlizują kaszkę podaną na patyczku (samą kaszkę, bez leku). Niektóre wręcz domagają się jej jeszcze więcej. Tak ona im smakuje!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *